Aşure, Konya Kalorisi ve Besin Degerleri
Aşure, Konya, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biridir. 100 gramında 85 kalori, 1.8g protein, 16.2g karbonhidrat ve 0.3g yağ bulunur. Lif açısından zengin olması sindirim sağlığını destekler.
Besin Degerleri (100 g)
| Besin Ogesi | Miktar (100 g) |
|---|---|
| Kalori | 85 kcal |
| Protein | 1,8 g |
| Karbonhidrat | 16,2 g |
| Yag | 0,3 g |
| Lif | 5,0 g |
| Seker | 5,4 g |
| Sodyum | 0,0 mg |
| Doymus Yag | 0 g |
Bu yemegi Arori ile takip et
AI destekli kalori takibi ile beslenmenizi kolayca yonetin. Fotografla, barkodla veya arama ile ogunlerinizi kaydedin.
Arori'yi Kesfet