Badem ezmesi, Edirne Kalorisi ve Besin Degerleri
Badem ezmesi, Edirne, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biridir. 100 gramında 498 kalori, 9.6g protein, 42.9g karbonhidrat ve 30.5g yağ bulunur. Lif açısından zengin olması sindirim sağlığını destekler.
Besin Degerleri (100 g)
| Besin Ogesi | Miktar (100 g) |
|---|---|
| Kalori | 498 kcal |
| Protein | 9,6 g |
| Karbonhidrat | 42,9 g |
| Yag | 30,5 g |
| Lif | 6,6 g |
| Seker | 35,8 g |
| Sodyum | 0,0 mg |
| Doymus Yag | 2,0 g |
Bu yemegi Arori ile takip et
AI destekli kalori takibi ile beslenmenizi kolayca yonetin. Fotografla, barkodla veya arama ile ogunlerinizi kaydedin.
Arori'yi Kesfet