Simit, İzmir Kalorisi ve Besin Degerleri
Simit, İzmir, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biridir. 100 gramında 368 kalori, 12.1g protein, 38.4g karbonhidrat ve 16.5g yağ bulunur. Lif açısından zengin olması sindirim sağlığını destekler.
Besin Degerleri (100 g)
| Besin Ogesi | Miktar (100 g) |
|---|---|
| Kalori | 368 kcal |
| Protein | 12,1 g |
| Karbonhidrat | 38,4 g |
| Yag | 16,5 g |
| Lif | 8,9 g |
| Seker | 0 g |
| Sodyum | 0,2 mg |
| Doymus Yag | 0 g |
Porsiyon Bazinda Besin Degerleri
| Porsiyon | Miktar | Kalori | Protein | Karb. | Yag |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 adet | 120 g | 441,6 | 14,6 | 46,1 | 19,8 |
Bu yemegi Arori ile takip et
AI destekli kalori takibi ile beslenmenizi kolayca yonetin. Fotografla, barkodla veya arama ile ogunlerinizi kaydedin.
Arori'yi Kesfet