Tahin helvası, İstanbul Kalorisi ve Besin Degerleri
Tahin helvası, İstanbul, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biridir. 100 gramında 533 kalori, 11.6g protein, 45.4g karbonhidrat ve 32.2g yağ bulunur. Lif açısından zengin olması sindirim sağlığını destekler.
Besin Degerleri (100 g)
| Besin Ogesi | Miktar (100 g) |
|---|---|
| Kalori | 533 kcal |
| Protein | 11,6 g |
| Karbonhidrat | 45,4 g |
| Yag | 32,2 g |
| Lif | 7,4 g |
| Seker | 0 g |
| Sodyum | 0,1 mg |
| Doymus Yag | 4,4 g |
Bu yemegi Arori ile takip et
AI destekli kalori takibi ile beslenmenizi kolayca yonetin. Fotografla, barkodla veya arama ile ogunlerinizi kaydedin.
Arori'yi Kesfet